Szkolne czasopismo uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie
wtorek, 29 stycznia 2019
Swego czasu zapytaliśmy naszych nauczycieli o ich szkolne wspomnienia.
poniedziałek, 07 stycznia 2019
Jego dusza - opowiadanie uczennicy z klasy ósmej Wielka miłość, wielka tęsknota...
wtorek, 18 grudnia 2018
wtorek, 04 grudnia 2018
100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy w naszej szkole uroczyście i radośnie.
wtorek, 06 listopada 2018
Jan Paweł II został wybrany na papieża czterdzieści lat temu. Jednym z jego pomysłów były Światowe Dni Młodzieży. A jakie były kolejne tematy spotkań z młodzieżą.
wtorek, 16 października 2018
W głosowaniu wzięli udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły.
wtorek, 02 października 2018
Piękne miejsca w Irlandii, czyli kraj na wyciągnięcie ręki
wtorek, 25 września 2018
Czyli o czym szumią uczniowie na lekcjach...
czwartek, 07 czerwca 2018
W tym artykule przedstawimy Wam jak miła, przyjemna, fascynująca, zadowalająca, fantastyczna (itp. itd.)... A więc tak, kiedy 3 lata temu zaczęłam uprawiać jeździectwo, wpadłam na pomysł utworzenia tego wpisu.Nie opublikowałam go (i chwała Bogu), gdyż wypisałam tu takie głupoty... To co w artykule będzie zaznaczone na czerwono to wersja, która jest poprawiona, ale zostawiłam wersje starą abyście mieli punkt odniesienia
wtorek, 24 kwietnia 2018
Czy wiecie, że Dzień Matki 26 maja obchodzony jest tylko w Polsce? A czy wiecie kiedy jest obchodzony w innych krajach?
wtorek, 10 kwietnia 2018
wtorek, 27 marca 2018
Barwienie pisanek i ich ozdabianie, to zajęcie najbardziej kojarzące się z Wielkanocą. Wielu z nas pamięta barwienie pisanek cebulą i burakiem. Ale nie zawsze musi być tak samo. Przedstawiam trzy proste sposoby na ozdabianie jajek w ciekawy sposób.
Barwienie pisanek i ich ozdabianie, to zajęcie najbardziej kojarzące się z Wielkanocą. Wielu z nas pamięta barwienie pisanek cebulą i burakiem. Ale nie zawsze musi być tak samo. Przedstawiam trzy proste sposoby na ozdabianie jajek w ciekawy sposób.
Mieszkacie w Krakowie. Czy macie pojęcie, że i my mamy swoje regionalne zwyczaje wielkanocne?
środa, 14 marca 2018
Do kina każdy chodzi, ale nie każdy wie, czy ten film, na który idzie, jest dobry. Dziś chciałam zaprezentować Wam film, który wzruszy Ciebie, Twoje koleżanki, Twoje przyjaciółki, Twoich rodziców, i ich umysł!
wtorek, 27 lutego 2018
Chyba każdy wie coś o tych małych (dużych też :) podwodnych stworzonkach, które można trzymać jako zwierzątka domowe oraz ozdobę pokoju. Dziś pokażę, jak się nimi opiekować, a przynajmniej jak ja się nimi opiekuję. :D
Dlaczego takie święto zostało zorganizowane? Gdzie tkwią jego początki?
piątek, 23 lutego 2018
Księżniczka Leia Organa przez wiele lat wojny straciła bardzo wiele. Nadzieja to jedyne co jej pozostało...
niedziela, 18 lutego 2018
W filmie pada dużo kwestii, słów, okrzyków. Niektóre z nich zawierają "życiową mądrość". Przyjrzymy się tym najciekawszym sentencjom (według mnie) ze świata STAR WARS!
wtorek, 06 lutego 2018
To tworzenie rzeczy pięknych, niebanalnych, twórczych i prostych. Poniżej przedstawiam propozycje trzech takich pomysłów. Ale nie musisz robić ich identycznie. Stwórz swój własny styl.
Konkurs ten odbył się w ramach FESTIWALU KULTURY DZIELNICY XI. Oto najpiękniejsze wiersze nadesłane na konkurs przez uczniów naszej szkoły.
W drugiej odsłonie prezentujemy wiersze wyróżnione w konkursie.
wtorek, 30 stycznia 2018
Tłusty Czwartek, dzień łasuchów. Znane nam święto tradycyjnie jest obchodzone w ostatni czwartek przed Środą Popielcową. Jemy pączki, z różą, z czekoladą, z budyniem albo z dżemem owocowym. Czas poznać to święto bliżej!
Chomiki są uwielbiane przez wiele osób. Sama mam na ich punkcie "bzika" :) Zamieszczam tu kilka wskazówek, jak się nimi opiekować oraz jak przygotować się do przyjścia nowego domownika do mieszkania.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17
Zakładki:
Oficjalna strona szkoły
Darmowa grafika